Historia Wioski Okiennej

Historia Wioski Okiennej sięga 1990 roku, kiedy z inicjatywy polsko-duńskiej powstała mała firma produkcyjna. Surowcem wykorzystywanym do produkcji było, a także jest nadal, najwyższej jakości drewno. Przez kilka lat organizacja kształtowała swoją pozycję na rynku i w 1998 roku została kupiona przez firmę RATIONEL. Wprowadzenie nowych technologii oraz produktów  pozwoliła na produkcję okien na rynek duński według ściśle określonych i wymagających standardów. W 2002 r. liczba zatrudnionych wzrosła do 98 osób. Rosnąca liczba klientów i ciągłe zwiększanie gamy oferowanych produktów doprowadziło w
2005 r.  do decyzji o budowie Wioski Okiennej – miejsca w którym będą produkowane najwyższej jakości okna i drzwi.

W ciągu kolejnych 4 lat powstało 6 nowoczesnych hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 60 000 m2. Na terenie fabryk zamontowano zaawansowane maszyny przyjazne środowisku (np. system grzewczy wykorzystujący odpady produkcyjne). Rozwój firmy dał możliwość stworzenia ponad 1400 miejsc pracy. Wraz z rozwojem, nasi pracownicy zdobywają coraz większe doświadczenie i mogą angażować się w bardziej odpowiedzialne zadania, nie tylko związane z produkcją, ale także z rozwojem produktów i procesu produkcyjnego. W roku 2011 nazwa firmy została zmieniona na Dovista Polska Sp z o.o. W 2016r. powstała 7 fabryka, która zajmuje się malowaniem proszkowym profili alumioniowych na potrzeby naszych fabryk.

DOVISTA Polska Sp. z o.o. zatrudnia obecnie około 2 300 pracowników. Ta liczba pokazuje, jak przez wszystkie lata powiększała się Wioska Okienna. Produkujemy niemal 700 000 okien i drzwi rocznie, co przekłada się na ok. 650 milionów złotych przychodów ze sprzedaży. Z dnia na dzień pracownicy przyczyniają się do nieustannego rozwoju przedsiębiorstwa, co w konsekwencji pozwala nam utrzymać pozycję lidera produkcji drewnianej stolarki okiennej w Polsce.

x

Cookies

This website uses cookies

Read more