Historia Grupy DOVISTA

DOVISTA A/S założono w roku 2004. Jednakże, część grupy funkcjonuje na rynku już od ponad 100 lat. Początek firmy DOVISTA, jaką znamy dzisiaj, datuje się na rok 1941.

Latem 1941 roku, młody inżynier Villum Kann Rasmussen utworzył swoje własne przedsiębiorstwo: V. Kann Rasmussen & Co z siedzibą w Kopenhadze. Firma specjalizowała się w produkcji szklanych dachów. Jedną z jego największych ambicji było wyprodukowanie okna dachowego, którego jakość dorównywałaby istniejącym już na rynku oknom fasadowym. Ostatecznie, poprzez szereg opatentowanych wynalazków, stworzył okno dachowe znane niemal każdemu na całym świecie – okno VELUX. Produkty wykonano z drewna, nakładając na nie cynkową okładzinę.

Pomysły Villum Kann Rasmussen’a nie zakończyły się na oknach dachowych. Podczas swojej nieustannej pracy ze światłem dziennym, rozwinął również inne wynalazki oraz podzespoły dla przemysłu budowlanego. Pierwsze okno fasadowe powstało z rąk inżyniera w 1952 roku. Późniejszy znak handlowy zarejestrowano jako firmę VELFAC.

Po włączeniu do spółki innych producentów okien, przedsiębiorstwo V. Kann Rasmussen & Co przekształciło się w Grupę VKR Holding A/S, aby w roku 2004 wszystkie działania związane z oknami fasadowymi połączyć w jedną firmę, DOVISTA A/S utworzoną, jako spółkę zależną.

Był to również czas, kiedy ewoluowały pomysły budujące naszą strategię - Distinctive Brands – Shared Excellence. Innymi słowy, był to początek nieustającego rozwoju oraz ekspansji Grupy DOVISTA opartych na strategii doboru docelowego segmentu klientów, kanałów dystrybucji, a także rozmieszczenia geograficznego zaplanowanych działań.

Villum Kann Rasmussen, 1978 rok

,,Zasługa za zbudowanie tej firmy należy się nie mnie, ale talentowi i wyobraźni otaczających mnie osób”.

x

Cookies

This website uses cookies

Read more